»V času sodnih počitnic sodišča ne vročajo sodnih pisanj, prav tako ne tečejo procesni roki, temveč odločajo le o nujnih zadevah.«
»Iz sodne prakse delovnih sodišč, ki se je oblikovala na temelju 83. člena zakona o sodiščih v zvezi s spori o prenehanju delovnega razmerja, izhaja ustaljeno stališče, da so ti spori nenujni in zato procesni roki v času sodnih počitnic ne tečejo. Rok za pritožbo v teh primerih začne teči prvi naslednji dan po izteku sodnih počitnic.«
»Če je vložen predlog za izdajo začasne odredbe, sodišče odloča hitro, takrat ne pridobiva mnenja izvedenca, ampak se odloča na podlagi zadev v spisu. Seveda pa ima stranka možnost pritožbe.«
»Konkretne sodne prakse glede tega namreč do zdaj še ni bilo, zato mora sodišče presoditi, ali so zastaralni roki v času epidemije tekli ali ne, in če so, ali so tekli tudi za to zadevo.«
»Prav gotovo je sodnih epilogov daleč premalo in se izgubljajo v dolgotrajnosti postopkov, v očitkih, da so kršena procesna pravila, in to tako dolgo, da zadeve zastarajo.«
»Sojenje se bo začelo takoj, ko bodo izpolnjene vse procesne predpostavke, saj gre za prednostno obravnavano zadevo.«
»Da zadeva ne zastara, da seveda roki v času covida v skladu z zakonom, takrat izdanim, niso tekli. Po mojih izračunih 27. decembra zastara.«
»O nastopu sodnega izvedenca odloča po predstavitvi drugih dokazov.«
»Izogibanje sodišču namreč podaljšuje postopek, odlaga pravnomočno odločitev o viseči sodni zadevi, kar posledično negativno vpliva na pravno varnost, ne nazadnje pa tudi na ravnanje drugih ljudi, ki se znajdejo v podobnem položaju.«
»Najprej poudarjamo, da upravno sodišče o zadevi ni odločalo vsebinsko, kot napačno poročajo nekateri mediji, ampak je zadevo vrnilo ministrstvu za kulturo v ponovno odločanje.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju